Kalliokauden päättäjäiset 10.9.2017

Tervetuloa Kiipeilyurheilijoiden kalliokauden päättäjäisiin sunnuntaina 10.9.2017 Haukkakalliolle Loviisan Ruotsinpyhtäälle. Yhteiskuljetus lähtee Salmisaaren liikuntakeskuksen edestä klo 9.00. Olethan ajoissa paikalla, emme soita myöhästyneiden perään erikseen! Kuljetus takaisin Helsinkiin lähtee kiipeilykallion viereiseltä Haukkakalliontieltä (samasta paikasta, johon bussi meidät jättää) klo 17.00. Ilmoittautumiset bussikuljetukseen Flomembersin kautta. Vain seuran jäsenille.
 
Tapahtumaan ovat tervetulleita kaikki seuran jäsenet kiipeilytasoon tai kalliokiipeilykokemukseen katsomatta. Nyt on siis aloittelijoille tarjolla loistava tilaisuus kokeilla ulkona kiipeilyä. Haukkakallio tarjoaa useamman sektorin verran monipuolista kiipeiltävää trädi- ja sporttireiteillä. Huomaathan, että seura ei järjestä paikalla ohjattua kiipeilykoulutusta tai kurssitoimintaa, joten tässäkin yhteiskiipeilytapahtumassa jokainen kiipeilee omalla vastuullaan. Useille reiteille on kuitenkin helppo asentaa yläköysiankkuri, joten toivomme myös aloittelijoiden osallistuvan tapahtumaan. Sopu sijaa antaa!
 
Ilmoittautumiset 26.8. mennessä. Mikäli tulijoita ei ole tarpeeksi, bussi perutaan.
 
 
Jos tulet Haukkakalliolle omalla kuljetuksella, ei sinun tarvitse ilmoittaa tulostasi.