Junnujen ulkoboulderointipäivä lauantaina 2.9.2017 klo 14-17 Pihlajamäessä

Järjestämme seuramme junioreille ulkoboulderointipäivän Pihlajamäen boulderkallioilla lauantaina 2.9.2017 kello 14-17. Mukaan ovat tervetulleita seuramme 10 vuotta täyttäneet junnut (ei superjunnut). Aiempaa kokemusta ulkokiipeilystä ei tarvi. Jotta boulderointi kuitenkin olisi mielekästä suosituksena on, että lapsi pystyy kiipeämään Kiipeilyareenan boulderhallissa vihreitä reittejä (noin 5a-5c) tai vaikeampia. Päivä on maksuton, ja mukaan mahtuu 16 osallistujaa. Junnut saapuvat paikalle ja lähtevät paikalta omatoimisesti. Tapaamme huoltoasema ABC Pihlajiston pihassa klo 14, josta kävelemme yhdessä kiville. Ilmoitathan Sanjalle jos saavut myöhässä tai et pääse paikalle (yhteystiedot alla).
 
 
Mukaan:
  • Omat kiipeilykengät
  • Kiipeilypädi ja mankkapussi + mankka (jos on)
  • Lämmintä vaatetta
  • Omat eväät
  • Hiukset kiinni ja leikkaa kynnet
 
 
Lisätietoja, kivien sijainti ja reittikuvaukset 27crags.com
 
Kivien koordinaatit: 60.230512, 25.011548
 
Tapaamispaikka Google Mapsissa
 
 
Päivä järjestetään säävarauksella, ja sateen sattuessa joudumme perumaan tapahtuman.
 
 
Lisätietoja yhteyshenkilöltä: Sanja Collin 0408374347, etunimi.sukunimi at gmail.com