Junnujen ulkoboulderointipäivä lauantaina 13.5.2017 klo 15-18 Taivaskalliolla

Järjestämme seuramme junioreille ulkoboulderointipäivän Käpylässä Taivaskalliolla lauantaina  13.5.2017 kello 15-18. Mukaan ovat tervetulleita seuramme 10 vuotta täyttäneet junnut, ja aiempaa kokemusta ulkokiipeilystä ei tarvita. Päivä on maksuton, ja mukaan mahtuu 16 osallistujaa. Junnut saapuvat paikalle ja lähtevät paikalta omatoimisesti. Tapaamme Käpylän juna-aseman edessä klo 15, josta kävelemme yhdessä kiville. Ilmoitathan Sanjalle jos saavut myöhässä tai et pääse paikalle (yhteystiedot alla).
 
 
Mukaan:
  • Omat kiipeilykengät
  • Pädi ja mankkapussi + mankka (jos on)
  • Lämmintä vaatetta
  • Omat eväät
  • Hiukset kiinni ja leikkaa kynnet

Päivä järjestetään säävarauksella, ja sateen sattuessa joudumme perumaan tapahtuman.

Ilmoittautuminen tapahtuu Flomembersissä. Kirjaudu sisään tunnuksillasi ja sen jälkeen katso tapahtumat ylävalikosta.

Muistathan perua jos et pääsekään paikalle, niin varasijalta pääsee joku tilallesi.

 
Lisätietoja, kivien sijainti ja reittikuvaukset 27crags.com
 
Koordinaatit: 60.219898 24.951599
 
 
Lisätietoja yhteyshenkilöltä: Sanja Collin, puh. 0408374347